Pod takim hasłem jest obchodzony tegoroczny październik jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Z tej okazji w naszej szkole przygotowana została wystawa pod hasłem „Książka nas łączy”, a także ogłoszono konkursy: plastyczny dla uczniów klas IV – VI oraz literacki dla starszych z klas VII – II, IIIG.
Dnia 27 października na zajęciach z wychowawcą wszyscy uczniowie klas IV – IIIG wzięli udział w zabawach z książką. Na początku zajęć wychowawca przeczytał fragment swojej ulubionej książki z dzieciństwa w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Następnie klasy zostały podzielone na grupy i każdy zespół otrzymał zadania do wykonania; wszystkie były związane z książką i biblioteką. Trzeba było m.in.: napisać zabawną instrukcję dotarcia do biblioteki szkolnej, ułożyć krzyżówkę z hasłem, zrobić zakładkę do książki, zaprojektować okładkę do ulubionej lektury, przygotować kartkę z życzeniami do biblioteki i zaprezentować ulubionego bohatera książkowego. Na zakończenie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Książkowe ciekawostki”, z której dowiedzieli się o największej, najmniejszej, najdroższej, najstarszej i jeszcze innych naj… książkach i bibliotekach.
Tego dnia uczniów naszej szkoły na pewno połączyła książka!
W ramach obchodów święta bibliotek szkolnych we wszystkich klasach od VII do III g zostały przeprowadzone lekcje tematyczne - przygotowano prezentacje, referaty, quizy oraz krzyżówki. Na klasowych gazetkach pojawiły się prace plastyczne, m.in. kartki pocztowe z pozdrowieniami do biblioteki szkolnej i plakaty "Książka nas łączy", uczniowie z klasy II ag przygotowali wystawę na temat polskich laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.Galeria zdjęć: