29 listopada uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę do Poznania, by uczestniczyć w niecodziennym widowisku – Moskiewskiej Rewii na lodzie. Gdy tylko zasiedli na trybunach poznańskiej Areny, wiedzieli, że warto było tu przyjechać. Niesamowite, świąteczne dekoracje, gra świateł i przygotowana dla artystów biała tafla lodu, na którą zaczęli wyjeżdżać łyżwiarze – młodziutcy artyści, wprawiało w cudowny nastrój. Uwagę przykuwały nie tylko łyżwiarskie tańce i popisy – skoki, piruety, kroki, spirale, ale również sporo zachwytu wzbudzały przepiękne kostiumy. Na scenie pojawili się artyści w strojach: choinki, róży, pingwina, bałwana, śnieżynki i wielu, wielu innych. Do tego jeszcze przepiękne efekty świetlne i pirotechniczne potęgowały napięcie publiczności i wywoływały okrzyki zachwytu. Było cudownie!
Czwartoklasiści nie poprzestali na tej atrakcji, skorzystali jeszcze z „przepysznych” warsztatów w Poznańskiej Manufakturze Lizaków i Cukierków „Słodkie Czary Mary”. Podzieleni na dwie grupy wzięli udział w tworzeniu smakołyków – od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów, aż do momentu pakowania gotowych produktów. W trakcie zajęć każdy uczeń spróbował swoich sił w roli cukiernika i wykonał własnego lizaka, którego później zabrał do domu z paczuszką cukierków. Stąd mieli bardzo blisko do Starego Rynku, a że było samo południe, poszli się przywitać z koziołkami, które, jak zwykle o tej porze, ukazały się na ratuszowej wieży i oczywiście się trykały.
Mieli także okazję poczuć cudowną magię świąt, bo udali się na plac Wolności, gdzie już od wielu dni trwa bożonarodzeniowy jarmark Betlejem Poznańskie. Mnóstwo tam jarmarcznych uciech: mały rollercoaster przebrany za gąsienicę, karuzele, diabelski młyn i „ekologiczna” strzelnica, w której wiatrówki zastąpiono łukami lub miękkimi piłeczkami. Czwartoklasiści skorzystali z niektórych zabaw, ale więcej radości sprawiły im stragany, w których można było podziwiać i kupić świąteczne ozdoby, narzędzia z czekolady albo drobne upominki dla rodziców. Spacerując między kolorowo ubranymi i oświetlonymi choinkami, poczuli, że święta Bożego Narodzenia tuż, tuż i czas pomyśleć o prezentach.

 Galeria zdjęć: