Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zostali zaproszeni przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „Dziecko” do udziału w akcji „Mikołaje 2017”. Od wielu lat uczestniczymy w tym wydarzeniu, dlatego i w tym roku nie mogło nas zabraknąć. Projekt zakłada przeprowadzenie akcji charytatywnej mającej na celu przygotowanie przez wolontariuszy paczek świątecznych dla dzieci lub paczek żywnościowych z artykułami czystości dla osób starszych.
Do tego przyjemnego zadania przystąpiło aż 16 klas. Na początku pani pedagog zapoznała uczniów z założeniami akcji, a następnie przewodniczący klas losowali karteczki z informacją o osobie, dla której dana klasa miała przygotować bożonarodzeniową paczkę. W tym roku uczniowie naszej szkoły szykowali niespodzianki świąteczne dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.
Młodzi, ponieccy wolontariusze wykazali się ogromnym zaangażowaniem, wrażliwością na potrzeby innych oraz dobrym sercem. W dniach od 12 – 14 grudnia pod opieką wychowawców oraz pedagoga szkolnego pakowali i dekorowali kartony. W piątek (15 grudnia) o godz. 10.00 zebrali się na boisku szkolnym, by uroczyście przekazać paczki pracownikom PCPR-u w Gostyniu, którzy dostarczą je do OPS w Poniecu, a następnie przed świętami wręczą najbardziej potrzebującym osobom w naszej gminie.
Przedstawiciele PCPR-u podziękowali ponieckim Mikołajom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie wspaniałych prezentów. Dyrektor szkoły, p. Ryszard Godziewski, odebrał dyplom dla nas wszystkich – podziękowanie za udział szkoły w akcji „Mikołaje 2017”.
Koordynatorami akcji były: pedagog szkolny p. Blanka Barczyńska oraz nauczyciel języka polskiego p. Alicja Siama, które współpracowały z wychowawcami.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom oraz ich rodzicom za wszystkie podarunki, które są wyrazem Waszej dobroci, szlachetnego serca oraz chęci niesienia pomocy potrzebującym.

 

 Galeria zdjęć: