12 stycznia 2018 r. pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów z klas VI oraz z kl. VII b wybrała się do Leszna, do Miejskiego Ośrodka Kultury na spektakl profilaktyczno-edukacyjny przygotowany przez aktorów z Teatru Wrocławskiego „In-Art.”
Przedstawienie ukazało młodym widzom, jak można połączyć nieśmiertelną mądrość, która płynie z książek, ze źródłem nieograniczonych możliwości – komputerem. Bo przecież czym byłby współczesny, multimedialny świat bez wiedzy? Czy w ogóle by powstał?  Czy komputer, internet i cała sztuczna inteligencja zostały stworzone tylko do tego, aby młody człowiek godzinami strzelał do wirtualnych przeciwników, zdobywając kolejne poziomy w iluzorycznym świecie?
Z wielką uwagą uczniowie śledzili losy głównego bohatera – Rafała, który był miłośnikiem gier komputerowych i jego siostry Uli, która uwielbiała czytać książki. Chłopak w pewnym momencie został przeniesiony do świata gry komputerowej i, rozwiązując kolejne zadania, wygrał zdrowie dla siostry, a sam nauczył się rozpoznawać, co w życiu jest naprawdę ważne.
Wierzymy, że nasi uczniowie także zrozumieli najważniejsze przesłanie tego spektaklu.

 Galeria zdjęć: