W ostatni dzień stycznia uczniowie klas piątych wraz ze swoimi polonistkami i panią dyrektor wybrali się do kina na film edukacyjny „Cudowny chłopak” – film o zasadach, które czynią nas lepszymi.
Tytułowy bohater - Auggie Pullman to zwyczajne dziecko, które ma marzenia, kocha „Gwiezdne wojny”, interesuje się naukami ścisłymi, zwłaszcza fizyką. Ma tylko jeden problem. Chłopak urodził się z licznymi deformacjami, musiał przejść kilkanaście operacji w tym rozległą plastykę twarzy, przez co wyglądem bardzo różni się od swoich rówieśników, uważających go za potwora. W końcu jednak Auggie musiał skończyć z nauką w domu i zmierzyć się ze światem zewnętrznym. Innymi słowy musiał pójść do szkoły.
Nasi uczniowie z uwagę śledzili losy bohatera; dowiedzieli się, co dało mu siłę, aby udowodnić, że nie tylko jego twarz czyni go niezwykłym; dostrzegli też ogromną rolę rodziny (rodziców i siostry Auggiego) w pokonywaniu codziennych problemów z rówieśnikami, a przede wszystkim zrozumieli, że piękno to nie tylko ładna buzia – najcudowniejsze piękno kryje się w sercu.
Przed piątoklasistami jeszcze tematyczne lekcje języka polskiego – na podstawie losów Auggiego i innych bohaterów (siostry i jej przyjaciółki Mirandy, kolegów z klasy), będą mówić o przyjaźni, potrzebie bycia lubianym, akceptacji i roli rodziny w życiu młodego człowieka.

 Galeria zdjęć: