Zajęcia plastyczne to jedna z form spędzania czasu wśród bogatej oferty zajęć proponowanych uczniom w świetlicy naszej szkoły. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wychowawcy świetlicy inspirują ich do wykonania czegoś nowego, innego, a jednocześnie twórczego.
Dużą popularność zyskała w ostatnim czasie technika zdobienia przedmiotów użytkowych – decoupage. Praca techników decoupage, oprócz zalet natury estetycznej, ma również wpływ na rozwój u dzieci zdolności manualnych, plastycznych i kompozycyjnych. Nie po raz pierwszy dzieci w świetlicy ozdabiały metodą serwetkową, ale tym razem zadebiutowały, podejmując się dekoracji świeczników, aniołów, serc i wiosennych ptaszków. Wszystkie prace zostały przekazane na zabawę karnawałową organizowaną przez Radę Rodziców działającą przy naszej szkole, a następnie wylicytowane. Pieniądze zebrane podczas licytacji prac dzieci zasiliły budżet Rady Rodziców, która to funduje nagrody rzeczowe za konkursy, dobre wyniki w nauce, sporcie, a także organizuje dla wszystkich uczniów mikołajki, zajączka oraz Dzień Dziecka.

 Galeria zdjęć: