We wtorek, 24.04.2018 r. w Hali Sportowej w Pleszewie odbył się Finał Wojewódzki w Aerobiku Grupowym w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady.
W rywalizacji wystartowało 41 najlepszych grup z całej Wielkopolski. Wśród nich znalazły się dwie z Ponieca. Obie drużyny spisały się rewelacyjnie! Zdobyliśmy srebrny medal w kategorii Igrzysk Dzieci i IV miejsce w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczyny udowodniły tym samym, że są w czołówce pierwszoligowych zespołów. Oba układy opracowane przez trenerkę grup – p. Anetę Wrotyńską otrzymały wysokie noty za choreografię, dobór muzyki, rysunek, ćwiczenia w pozycjach górnych i dolnych, element akrobatyczny i wrażenie artystyczne.
W zawodach  naszą szkołę reprezentowały:  Wiktoria Piaszczyńska, Wiktoria Wrotyńska, Roksana Rychel, Nikola Łasicka, Dominka Poślednik, Kornelia Urbaniak, Oliwia Jankowska, Anna Bartków, Klaudia Hantkiewicz, Amelia Brodziak, Oliwia Brodziak, Ewelina Jankowska, Zuzanna Gałka, Kornelia Nowak, Anna Mróz, Wiktoria Rosa, Julianna Kociemba, Magdalena Grodzka, rezerwowe - Wiktoria Idowiak i Klaudia Wróblewska.
Również kibice, którzy towarzyszyli występującym, zostali zauważeni podczas igrzysk - stworzyli, być może niewielką, ale za to najbardziej widoczną, najgłośniejszą i najbardziej oddaną swoim zawodnikom, dopingującą ekipę!

 Galeria zdjęć: