Moda na zabawy integracyjne w "escape rooms", czyli pokojach zagadek przybyła do nas zza oceanu. Idea zabawy jest prosta – grupa uczestników daje się zamknąć w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, a potem, odnajdując wskazówki oraz rozwiązując ukryte zadania, próbuje się uwolnić.
Również w naszej szkole możemy znaleźć pasjonatów tego typu zabawy, którzy wydostali się już z wielu pokojów. Wśród nich są dwie nauczycielki, panie: Aneta Piasecka i Edyta Wojciechowska, które wpadły na pomysł, by „zarazić” swoją pasją nauczycieli i  uczniów. Dlatego postanowiły, że patent "escape rooms" zastosują w szkole. Po długich przemyśleniach, licznych konsultacjach, burzach mózgu – udało się! W szkole powstał pierwszy pokój zagadek – „Chatka św. Mikołaja”.
Pokój odwiedzili uczniowie wszystkich klas IV – III G. Musieli pomóc Mikołajowi w odnalezieniu zagubionego prezentu. Oczywiście, czekały na nich liczne zagadki, łamigłówki i zadania. Aby wydostać się z pokoju, uczniowie musieli współpracować, obserwować, analizować i wyciągać wnioski. Młodzież świetnie poradziła sobie z zadaniami, a bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z klasy III ag, którzy najszybciej wydostali się z pokoju i  perfekcyjnie przebrnęli przez wszystkie przeszkody, nie korzystając z żadnej podpowiedzi.

 Galeria zdjęć: