Corocznie, 23 października pomiędzy godzinami 6:02 AM (rano) i 6:02 PM (wieczór),
chemicy obchodzą Dzień Mola – nieoficjalne święto, które przywędrowało do nas z Ameryki Północnej, gdzie miało swój początek już we wczesnych latach osiemdziesiątych.
Data i godzina odnoszą się do stałej Avogadra, której wartość wynosi 6,02 *1023  i  jest związana z definicją liczności materii – mola.
Nasza szkolna społeczność przyłączyła się do świętowania już w przeddzień tj. w piątek, 22 października, chcąc w ten sposób przybliżyć zagadnienie mola i zainteresować przedmiotami przyrodniczymi.
Ponieważ mol molowi nierówny i skojarzenia z nim są przeróżne, dlatego było trochę przewrotnie o każdym z nich: o tym chemicznym – budzącym grozę wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, o molu książkowym, a nawet  „żarłocznym”  molu spożywczym i szkodniku – molu odzieżowym.
W budynku B naszej szkoły, na tablicach zaroiło się od moli:) Można było poczytać i dopatrzyć się różnych ciekawostek – zobaczcie zdjęcia.
Pojawiło się też kilka pytań konkursowych, adresowanych do uczniów kl. 4 – 8. Każdy mógł wybierać swojego „ulubieńca” spośród moli i sprawdzić swoją wiedzę o nim.
Oto zwycięzcy w trzech kategoriach wiedzy o:
1. Molu chemicznym – Natalia Marciniak z kl.8 a
2. Molu książkowym – Maksymilian Lech z kl.7 a
3. Molu spożywczym i odzieżowym – Natalia Marciniak z kl.8 a
Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy. Zwycięzcom gratulujemy wygranej!!!

Opracowała:
Lidia Godziewska

 Galeria zdjęć: