Dzień Dziecka klasa IV a spędziła w Krobi. Uczniowie  zwiedzili  Muzeum Stolarstwa i Biskupizny, gdzie w budynku Fabryki Mebli, powstałej w 1922 r., zobaczyli maszyny i narzędzia stanowiące wyposażenie stolarni z połowy XIX wieku, drewniane zabawki, stare meble itp. Zobaczyli też Izbę Biskupiańską poświęconą lokalnemu folklorowi. Następnie, udali się na warsztaty ceramiczne, gdzie poznali podstawowe techniki tworzenia w glinie, po czym  popisali się swoimi zdolnościami plastycznymi, lepiąc z gliny wybrane zwierzę.
Po warsztatach przeszli spacerkiem na Wyspę Kasztelańską, aby poznać wodny plac zabaw stanowiący  szereg elementów łączących edukację z zabawą. Dzięki wspaniałym paniom animatorkom  poznali mnóstwo urządzeń pomocnych w zrozumieniu, jak ważna w naszym życiu jest woda i jak można ją wykorzystać. Nauczyli się, m.in. zasad spiętrzania wody i wynoszenia jej na wyższy poziom. Dzieci dowiedziały się również, czym jest światło, jakie są jego barwy oraz wiele innych ciekawostek z nim związanych.
Okazało się, że zajęcia były tak ciekawe, że dzieci niezbyt chętnie chciały wrócić do autobusu.  Jednak słodki, lodowy upominek ułagodził młodych odkrywców, którzy zapowiedzieli, że nie jest to ich ostatnia wizyta w Krobi.

Opracowała:
Edyta Wojciechowska

 Galeria zdjęć: