Najstarsi uczniowie naszej szkoły już wkrótce opuszczą mury podstawówki i rozejdą się do różnych szkół, ale te ostatnie chwile chcą jak najczęściej spędzać razem, stąd pomysł wspólnej wycieczki – bez podziału na oddziały – wszyscy ósmoklasiści stali się jedną zwartą, zgraną grupą, która udowodniła, jak można się wspaniale bawić.  
Zdecydowali się na wyjazd pełen atrakcji. Stwierdzili, że mają dość poznawania, zwiedzania, zapamiętywania, trzeba się odstresować po trudach egzaminacyjnych, zatem postawili na relaks. Tego im nie zabrakło w Hermanowie, gdzie czekał na nich zestaw zabaw pod nazwą „Kreatywnie i aktywnie”.
Pojechali tam przede wszystkim po to, by odetchnąć pełną piersią, pobawić się, powygłupiać i zrelaksować po uciążliwym „zakuwaniu” przed egzaminem. Patrząc na ich roześmiane buzie (na zdjęciach poniżej), można z całą pewnością stwierdzić, że im się to udało. Uśmiech nie schodził z ich twarzy, chętnie brali udział we wszystkich atrakcjach – ich zaangażowanie było tak pełne, że zarazili swoim zapałem wychowawczynie, których nie trzeba było długo namawiać na wspólną zabawę.
Mimo że pogoda trochę spłatała figla, nie zepsuła jednak dnia i nastrojów uczestników. Udało się zrealizować wszystkie zaplanowane rywalizacje, a ósmoklasiści zgodnie podsumowali, że tę wycieczkę będą najmilej wspominać z podstawówki.


Danuta Cieślak
Anna Kędziora
Aneta Wrotyńska

 Galeria zdjęć: