TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

20 czerwca 2022 r. uczniowie klas IV-VIII  wzięli udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego głównym celem było rozpowszechnienie wśród dzieci  znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego oraz kształtowanie bezpiecznego i kulturalnego zachowania  na drodze. W czasie zmagań konkursowych utrwalano też zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych, a także popularyzowano rower jako środek transportu, rekreacji i sportu.
Rywalizacja rozpoczęła się już w piątek  na godzinie wychowawczej,  gdy przedstawiciele klas przystąpili do rozwiązywania testów ze znajomości zasad ruchu drogowego. Był on „przepustką” do II etapu turnieju – części praktycznej,  polegającej na pokonaniu rowerem toru przeszkód (ósemka, przenoszenie przedmiotu, slalom z ograniczeniami, rynna, równoważnia, zatrzymanie w wyznaczonym miejscu). Reprezentacje wszystkich klas wykazały się zarówno wiedzą z zakresu wychowania komunikacyjnego,  jak i umiejętnością kierowania rowerem.
Przedstawiciele klas  zaimponowali również sprawnym udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkową atrakcją dla wszystkich był pokaz obsługi defibrylatora AED, który przygotowała Laura Dołęga z klasy VIII d.
Jednym z ważnych punktów programu tego dnia było wręczenie kart rowerowych uczniom klas czwartych.  Otrzymali je z rąk przedstawiciela Posterunku Policji w Poniecu.
Zarówno uczestnicy turnieju jak i czwartoklasiści, zostali obdarowani nagrodami i upominkami, które ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniecu.

W rywalizacji indywidualnej jury turnieju przyznało w kategorii dziewcząt:
I miejsce  Zofii Ratajczak z kl. VIII c,
II miejsce Michalinie Andrzejewskiej z kl. IV c,
III miejsce Mai Małyszek z kl. IV c.

W kategorii chłopców zdobyli:
I miejsce  - Jan Kędziora z kl. VIII b,
II miejsce – Szymon Lefeld z kl. VII a,
III miejsce – Szymon Kołodziej z kl. VII c.

W rywalizacji międzyklasowej przyznano:
I miejsce – kl. IV c,
II miejsce – kl. VIII b,
III miejsce – kl. V b.

Wspaniałe wyniki turnieju pozwalają mieć nadzieję, że tegoroczne wakacje będą wesołe i bezpieczne.
 

Opracowała:
Aneta Piasecka

 Galeria zdjęć: