„Bilet powrotny do biblioteki”, to akcja skierowana do uczniów kl. I-III, zachęcająca do częstszego odwiedzania szkolnej biblioteki i korzystania z jej zasobów. Była formą zabawy, która sprawdziła się w ubiegłym roku szkolnym i dlatego kontynuowano ją wśród młodszych uczniów również w tym roku, od marca do czerwca.
Uczniowie otrzymali bilety powrotne do biblioteki, na których znajdowały się ikonki ilustrujące kategorie książek do wypożyczenia oraz ich wyjaśnienie.
Bilet działał jak kupon rabatowy w sieciówkach. Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń wypożyczał książkę z danej kategorii. Po oddaniu nauczyciel-bibliotekarz kasował odpowiednią ikonkę. Po skasowaniu całego biletu uczestnik otrzymał dyplom, słodką niespodziankę i nagrodę książkową. Akcja „Bilet powrotny”  cieszyła się zainteresowaniem dzieci i na pewno będzie kontynuowana w kolejnym roku szkolnym.
Uczniowie, którzy ukończyli akcję, to:
Julia Biała 2a, Wiktoria Ferens 2a, Michał Sikora 2b, Antoni Kubeczka 3a, Szymon Majchrzak 2b, Alina Goldmann 3b, Iga Maćkowiak 2a, Lena Majewska 1c, Oliwia Józefiak 2b, Agata Maćkowiak 1a, Oliwia Świtalska 1a.

Opracowała:
Magdalena Kubeczka

 Galeria zdjęć: