30 maja, w piękny, słoneczny dzień grupa uczniów z kl. VII b ruszyła na całodzienną wycieczkę. Ich celem było poznanie urokliwych miejsc południowej części województwa dolnośląskiego.

Pierwsze, ich zdaniem magiczne miejsce odkryli na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego, a były to Kolorowe Jeziorka. Zobaczyli żółte, purpurowe i wyżej położone – szmaragdowe. Przy każdym zatrzymali się na chwilę, by sprawdzić, co skrywają tajemnicze groty i oczywiście, zrobić zdjęcia – było warto, bo krajobrazy są tam zachwycające. Dalej udali się w okolice miejscowości Karpniki. Z parkingu przeszli do schroniska „Szwajcarka” przy którym chwilę odpoczęli i wysłuchali opowieści przewodnika o  jedynej całkowicie drewnianej zabytkowej stanicy w Sudetach, wybudowanej w 1823 roku. Stamtąd ruszyli na Husyckie Skały, skąd podziwiali przepiękne widoki.

Jako że marszu po górach nasi turyści mieli już dość, przewodnik zaproponował zwiedzanie okolicznych zamków i pałaców. Wybrał trzy naprawdę cudowne obiekty: Zamek Karpniki – z fosą i dwoma mostami (dziś jest jednym z najpiękniejszych hoteli w Kotlinie Jeleniogórskiej) Pałac Wojanów z romantycznym parkiem krajobrazowym, stajniami i wozownią oraz Pałac Łomnica z przyległym parkiem i folwarkiem. Pospacerowali wokół każdego obiektu i zaglądali do wnętrz, w których zachwycały antyczne meble.
Mimo zmęczenia, humory dopisywały i zadowoleni, w pogodnych nastrojach wrócili do domu.

Danuta Cieślak

Agata szumna

 Galeria zdjęć: