Kompletując szczyty do odznaki Korony Gór Polskich przyjdzie nam zdobywać szyty wybitne, ale też i te, które swoim wzrostem nie porażają. Choć Ślęża, będąca drugim w kolejności najniższym szczytem KGP, faktycznie nie powala swoją wysokością, to jednak w zamian oferuje wiele ciekawych szlaków i atrakcji dla odwiedzających ją turystów.
W czwartek 1 czerwca 2023 roku, uczniowie klasy 8a wraz z wychowawczynią - panią Anitą Aleksandrzak oraz z panią Katarzyną Kanią – Mulczyńską uczestniczyli w integracyjnej wycieczce, aby zdobyć szczyt Ślęży.
Wycieczkowicze swoją wędrówkę rozpoczęli od wejścia szlakiem żółtym od miejscowości Sobótka. Szlak ten prowadzi przez przełęcz „Pod Wieżycą” potem na szczyt „Wieżycy” stąd  do „Przełęczy Dębowej”.

Góra Ślęża była w dawnych wiekach miejscem pogańskiego kultu religijnego miejscowych plemion, uznawana za “siedzibę bogów”. W Masywie Ślęży po dzień dzisiejszy znajdują się pozostałości kamiennych rzeźb kultowych i kręgów. Dzięki temu uczniowie podczas wspinaczki mogli zobaczyć m.in. pannę z rybą, niedźwiedzia, mnicha.

Po wyczerpującej wędrówce zmęczeni, ale szczęśliwi dotarli na szczyt Ślęzy. Z góry mogli zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki na Karkonosze, Wrocław oraz szeroką panoramę Dolnego Śląska.

Słoneczna pogoda, śpiew ptaków, piękne krajobrazy oraz wspaniałe towarzystwo pozwoliły zrelaksować się po trudach egzaminu ósmoklasisty.

 

Anita AleksandrzakGaleria zdjęć: