We wtorek, 20 czerwca, tuż po otrzymaniu karty rowerowej uczniowie klasy IV a oraz IV c pod opieką wychowawców i rodziców wyruszyli na wycieczkę rowerową.

Za swój cel obrali Janiszewo, tamtejszy plac zabaw i pobliski lasek z tzw. „Frankówką”. Do lasu zajechali tylko na chwilę, by wstępnie zapoznać się ze ścieżką edukacyjną, którą zgłębiać będą dopiero w klasie V, natomiast większość dnia spędzili na placu zabaw. Chłopcy jak zwykle grali w piłkę nożną, a dziewczyny tańczyły, leżakowały na kocykach i grały w siatkówkę – każdy znalazł zajęcie, które sprawiało mu radość.

Dzięki wspaniałej pani Sołtys, której ogromnie dziękujemy za gościnę, i  Rodzicom pomagającym w przygotowaniach, mogliśmy rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Choć to nie było zbyt przyjemne zajęcie w taki upał, to jednak kiełbaski z ketchupem smakowały wybornie.

W tym miejscu chcielibyśmy też podziękować Rodzicom, którzy dołożyli wszelkich starań, aby dzieci mogły skosztować przeróżnych poczęstunków – oprócz kiełbasek i bułek, były lody, placki, truskawki i oczywiście oranżada i woda do picia.

Po wszystkim zabawach i smakołykach nadszedł czas na powrót do szkoły. Tym razem droga była dłuższa dla uczniów klasy IV a, którzy postanowili odwieźć swoje koleżanki do Zawady. Dali radę, kondycja okazała się dobra, a i znajomość przepisów w ruchu drogowym zdana na szóstkę. Dzieci zachowywały wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Brawo, zasłużyliście na kartę rowerową!

Danuta CieślakGaleria zdjęć: