W marcu chętni uczniowie mogli uczestniczyć w kilku konkursach językowych. 
Uczniowie z klas siódmych i ósmych przystąpili do eliminacji szkolnych Powiatowego Konkursu Języków Obcych. Drugim etapem tego konkursu był wyjazd do Gostynia i rozwiązanie powiatowego testu, co udało się naszym reprezentantom znakomicie. W kategorii języka angielskiego Franciszek Łapawa z 8b zajął trzecie miejsce, a z języka niemieckiego Adam Szczerbal i Julia Dziubałka  z 6b zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce. Szóstoklasiści przystąpili do szkolnego dyktanda w języku angielskim. Konkurs wygrał Mikołaj Łowicki z 6b, drugie miejsce zajął Alan Poprawski z 6a, trzeci natomiast był Kacper Kaźmierczak z 6c.
Dwudziestu sześciu chętnych uczniów z klas III – VII przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon  i rozwiązało test wiedzy z języka angielskiego na poziome swojej klasy.
Uczniowie z klas drugich wykonali w grupach wiosenne plakaty, na których zaprezentowali wcześniej poznane wiosenne słownictwo. Wszystkie dzieci bardzo zaangażowały się w zadania i wykazały dużą kreatywność. Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce dla grupy z klasy 2b w składzie: Alicja, Karolina, Michalina, Klementyna i Bartosz ,drugie miejsce dla grupy z klasy 2a w składzie: Antonina, Stefania, Maksymilian, Gabriela i Wiktoria, z kolei trzecie miejsce dla uczennic z klasy 2c: Amelii, Julii, Wiktorii.
Trzecioklasiści przygotowali kartki wielkanocne  z życzeniami w języku angielskim. Konkurs wygrała Gabriela Mendyka z klasy 3b, drugie miejsce zajęła Zofia Janaszak, a trzecie Emilia Walkowiak z klasy 3a.
Wszystkim uczniom gratulujemy i zachęcamy do dalszej nauki języków obcych.
Nagrody zasponsorowała Rada Rodziców.
 Galeria zdjęć: