W piątek, 5 maja, w hali w Pleszewie odbył się Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym, w którym rywalizowały najlepsze zespoły z Wielkopolski.
Uczniowie Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Poniecu, należący do zespołu Natia, zwyciężyli w konkurencji szkół podstawowych i zdobyli srebrny medal w kategorii gimnazjów. Potwierdzili tym startem swoją bardzo dobrą formę, perfekcyjne wykonanie elementów technicznych oraz to, że znajdują się w czołówce Wielkopolski.
Oba układy opracowane przez trenerkę grup – p. Anetę Wrotyńską otrzymały wysokie noty za choreografię, dobór muzyki, rysunek, ćwiczenia w pozycjach górnych i dolnych, element akrobatyczny i wrażenie artystyczne.
W zawodach startowali

• reprezentanci SP w Poniecu:
Anna Bartków , Zuzanna Gałka, Natalia Gol, Klaudia Hantkiewicz, Mikołaj Katarzyński, Kornelia Nowak, Wiktoria Piaszczyńska, Roksana Rychel, Kornelia Urbaniak, Wiktoria Wrotyńska, Oliwia Jankowska, Julia Małyszek, i zawodniczki rezerwowe – Wiktoria Idowiak i Zuzanna Kistowska.

• reprezentanci PG w Poniecu:
Amelia Brodziak, Oliwia Brodziak, Ewelina Jankowska, Julianna Kociemba, Aleksandra Ferens, Natalia Szynka, Anna Mróz, Jagoda Urbaniak, Wiktoria Wróbel, Julia Twardowska, Anna Dechnik, Wiktoria Rosa i Klaudia Wróblewska.

Pleszewskie zawody zostały przygotowane bardzo profesjonalnie. Nad oceną występów pracowało wykwalifikowane jury. Zwycięskie drużyny otrzymały grawertony i nagrody rzeczowe. W przerwach zorganizowane zostało losowanie nagród, a także tańce integracyjne.