Od kilku już lat Dzień Dziecka w naszej szkole jest także Dniem Sportu.
1 czerwca wszyscy uczniowie klas IV – VI ubrani w sportowe stroje zebrali się na boisku szkolnym, by wspólnie z wychowawcami przejść na stadion miejski. Tam czekało już na nich siedem stanowisk – konkurencji sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Każda klasa stanowiła jedną drużynę. Uczniowie wzięli udział w nowych, przezabawnych konkurencjach sportowych, były m.in. sztafety w płetwach, przenoszenie piłeczek pingpongowych w rękawicy bokserskiej, biegi dżdżownicy. Śmiechu i dobrej zabawy było co niemiara, a nad sprawnym przebiegiem i bezpieczeństwem dzieci czuwali nauczyciele.
Wyniki rywalizacji:
I miejsce – klasa VI a
II miejsce – klasa V a
III miejsce – klasa VI b
Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

W tym samym czasie młodsi uczniowie z klas I – III przebywali w kinie „Pod kopułą” w Gostyniu. Przywitali ich pracownicy kina i złożyli życzenia z okazji ich święta. Ogromną radość naszym dzieciom sprawił konkurs „Magiczne krzesło” polegający na odnalezieniu na swoim krześle karteczki z napisem „Nagroda”. Dziesięcioro „szczęśliwców” otrzymało nagrody – niespodzianki przygotowane przez pracowników kina. Kolejną niespodzianką była projekcja premierowa filmu animowanego „Smerfy – poszukiwacze zaginionej wioski”, w którym to
Smerfetka, kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne jest magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Po dwugodzinnym pobycie w Gostyniu dzieci wróciły do Ponieca, gdzie na boisku szkolnym w budynku C chętnie wzięły udział w zabawach ruchowych pod czujnym okiem wychowawców.
Na zakończenie wspaniałego dnia mamy ze Szkolnej Rady Rodziców obdarowały wszystkie dzieci, te młodsze i te starsze, lodami. Serdecznie dziękujemy Szkolnej Radzie Rodziców za wszystkie atrakcje, nagrody i poczęstunek!