W środę, 31 maja 2017 r. uczniowie z klasy IV a wyjechali na dawno zapowiadaną wycieczkę do Poznania pod nazwą - „Kulturalni Odkrywcy Tajemnic”. Dzieci przez trzy miesiące przygotowywały się do tego wydarzenia, omawiając zagadnienia związane z teatrem, uczestnicząc w lekcjach teatralnych, a także… ucząc się tańczyć wraz z bohaterami filmu „Madagaskar”.
Tak jak przewidywali, ten roztańczony musical zrobił na nich niesamowite wrażenie! Zachwyciła ich gra aktorów, choreografia, stroje, aranżacje piosenek. Oczywiście, udało im się „wyginać śmiało ciało” wspólnie z Królem Julianem i innymi bohaterami przedstawienia. Można powiedzieć, że uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu.
Kolejnym celem wycieczki było uczestnictwo w „Wielkopolskich Questach” – grach terenowych – „O czym milczą rzeźby?” oraz „Królewski Poznań”. Wędrowali po Starym Mieście w Poznaniu, rozwiązując zadania i zagadki, które zaprowadziły ich do ukrytej skrzyni skarbów. Zdobyczą były pieczęcie, które przystawia się na ulotce jako poświadczenie przejścia questów. W trakcie wyprawy odwiedzali miejsca pozornie znane, a jednak pełne niespodzianek i tajemnic.
Odnieśli sukces! Są coraz bliżej celu – zdobycia Odznaki Krajoznawczej PTTK „Wielkopolskie Questy –Odznaka Odkrywców Tajemnic”.