20 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole VI Turniej Religijny. Tym razem przebiegał pod hasłem „Z MARYJĄ- PRZEZ ŻYCIE”.
Uczniowie klas IV-VI już od czasu rekolekcji wielkopostnych przygotowywali się do współzawodnictwa, tworząc plakaty, oglądając filmy, poznając życie Matki Bożej.
Celem turnieju było pogłębienie wiedzy religijnej, zachęcenie do częstej lektury Pisma Świętego, poznanie postaci i życia Matki Bożej, integrowanie uczniów przez dobrą zabawę i rozwijanie umiejętności partnerskiej rywalizacji.
Podczas konkursu uczniowie przygotowali i zaprezentowali w formie teatrzyku kukiełkowego scenki z życia Maryi, odpowiadali na pytania, układali puzzle i bawili się w kalambury. Na zakończenie reprezentanci każdej klasy przedstawili plakaty z wybranymi sanktuariami maryjnymi.
W rywalizacji zwyciężyli uczniowie klasy VI b, drugie miejsce zajęli ich młodsi koledzy z klasy IV a, trzecie przypadło uczniom klasy IV c.
Wszyscy uczestnicy zabawy nagrodzeni zostali słodyczami ufundowanymi przez ks. proboszcza i Parlament Uczniowski. Całość przygotowały panie: Dorota Naskrętska i Edyta Wojciechowska.