Niewątpliwie najprzyjemniejszymi chwilami z życia szkolnego są te, które można przeżyć na wycieczkach szkolnych – o tym wiedzą wszyscy! Dlatego w dniu wyjazdu do Kotliny Kłodzkiej na twarzach czwartoklasistów gościł szczery uśmiech.
Pierwszym miejscem, do którego dotarliśmy, było Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Dowiedzieliśmy się tu o procesach powstawania papieru, obejrzeliśmy wiele ciekawych wystaw, a także własnoręcznie wykonaliśmy kartki papieru czerpanego.
Następnie pojechaliśmy do jedynej w Polsce Kaplicy Czaszek. Na miejscu przewodnik opowiedział nam o jej powstaniu i o złożonych tam kościach.
Kolejną atrakcją było zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku. Pani przewodnik opowiadała o czasach, kiedy wydobywało się w niej złoto, spotkaliśmy alchemika i … gnoma. Następnie zobaczyliśmy wypływający ze skał podziemny wodospad. Na powierzchnię ziemi wyjechaliśmy pomarańczowym tramwajem. Po kopalni czekały nas kolejne wrażenia w Średniowiecznym Parku Techniki, gdzie podziwialiśmy zdobycze techniki z tamtych czasów. Jednak najwięcej emocji dostarczył nam Labirynt Strachu i Dom Kata. Okrzyki przerażenia, piski słychać było w całych Sudetach. Ostatnim akcentem był spacer po Kłodzku oraz zwiedzanie barokowej bazyliki barokowej pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Wambierzycach.
Mimo zmęczenia humory nam dopisywały i żałowaliśmy, że ten cudowny czas tak szybko minął. Niestety tak już jest, że wszystko co piękne i miłe, szybko się kończy.