Mimo że tego roku Dzień Dziecka przypadał w niedzielę, nie zapomnieliśmy o naszych uczniach i uczciliśmy ich święto – nie było lekcji, a odbywały się wesołe zabawy.
Najmłodsi uczniowie z grupy Pacholąt rozpoczęli świętowanie od obejrzenia przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci doskonale zaangażowały się w spektakl, aktywnie w nim uczestnicząc. Po przedstawieniu każdy mógł „zajrzeć za kurtynę”, obejrzeć scenografię, ubrać kostium Kapturka czy Wilka, aby choć przez chwilę poczuć się aktorem. Kolejną atrakcją były zajęcia zorganizowane przez wychowawców klas, m.in. ozdabianie kredą szkolnego chodnika pod hasłem „Radosna droga do szkoły”. Rysunki przedstawiały różnobarwne kwiaty, motyle, serca… . Na zakończenie dnia wszyscy zgromadzili się na boisku szkolnym, gdzie podsumowania dokonała pani dyrektor Anna Krauze.
Dla starszych dzieci z klas IV – VI zorganizowaliśmy Dzień Sportu. Po raz pierwszy uczniowie rywalizowali nie na boisku szkolnym, lecz na stadionie. Na starcie zawodów stanęło siedem drużyn (klas), których zadaniem było zdobycie jak największej ilości punktów w przeróżnych konkurencjach. Dzieci rywalizowały w nietypowych zmaganiach, np. sztafeta węża, wejście na skrzynię, skoki w workach, punktowane pudełka. Rolę sędziów w poszczególnych konkurencjach pełnili nauczyciele. Trwała wspaniała zabawa, dopisywały pogodne nastroje. Najlepszy wynik uzyskali uczniowie z kl. VI a, drugie miejsce wywalczyli koledzy i koleżanki z kl. V b, a trzecie z kl. VI b. Wszystkim startującym i zwycięzcom gratulujemy. Na apelu podsumowującym nagrody wręczył pan dyrektor Ryszard Godziewski.
Składamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród i pysznego poczęstunku dla wszystkich uczniów.