Planeta Ziemia – miejsce życia roślin, zwierząt i ludzi – to ogromny świat. Człowiek od najdawniejszych czasów, podpatrując naturę, starał się żyć w zgodzie z jej prawami. Jednakże rozwój cywilizacji powodował i ciągle powoduje narastające zagrożenie dla przyrody. Chcemy ją chronić, pokazać, jak na co dzień należy o nią dbać, dlatego obchodzimy Dzień Ziemi.
Z tej okazji 22 kwietnia odbył się apel dla uczniów klas I - III. Przygotowały go dzieci z klasy II b pod kierunkiem pani Marzeny Bączyk. Przedstawienie uświetniły piosenki i wiersze o tematyce ekologicznej. Ważnym elementem akademii była inscenizacja ukazująca płaczące, zielone serce drzewa, na którego cienkiej korze mały urwis postanowił wyryć napis. Podczas apelu odbyła się również rozprawa sądowa - oskarżono dzieci zrywające liście, wyrywające kartki z zeszytu. Zeznawali: leśniczy, pani ekolog oraz biolog. Skruszone dzieci przyznały się do winy i obiecały poprawę, dbałość o czystość środowiska. W drugiej części spotkania uczniowie z każdej klasy mieli możliwość zaprezentowania przygotowanych wierszy i piosenek związanych z ochroną przyrody.
Dzięki takim zajęciom dzieci mogą lepiej zrozumieć zagrożenia naszej planety, aby nie dopuścić do jej wyniszczenia.

Uczniowie klas IV – VI obchodzili Dzień Ziemi w piątek, 24 kwietnia. W czasie trzeciej godziny lekcyjnej można było usłyszeć przeróżne, ekologiczne piosenki przygotowane przez zespoły klasowe. Najlepiej wypadli uczniowie z klasy V c, drugie miejsce wyśpiewali szóstoklasiści (VI a), a trzecie uczniowie z kl. V b.
W ciągu dnia odbywał się również Konkurs Wiedzy Ekologicznej przygotowany przez członków szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody. Uczestnicy wykazywali się wiedzą ekologiczną, rozwiązując krzyżówki i testy.