Od 15 do 19 czerwca uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w Tygodniu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pierwszego dnia ogłoszono regulamin oraz harmonogram realizacji zadań i konkursów. Każda klasa zobowiązana była do wykonania gazetki ściennej na temat zasad ruchu drogowego. Rywalizacja rozpoczęła się we wtorek, gdy uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów. W ten sposób wyłoniono czteroosobowe drużyny, które w środę napisały kolejny test. W czwartek, w ramach przygotowań do turnieju, wszyscy uczniowie wzięli udział w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonym przez ratownika medycznego, panią Agnieszkę Plewę. Ostatniego dnia projektu uczestnicy zmagań rywalizowali na torze przeszkód, a umiejętności udzielania pierwszej pomocy zaprezentowały losowo wybrane osoby z każdej klasy.
W konkursie międzyklasowym I miejsce zdobyli uczniowie kl. VI b, II – uczniowie kl. IV b i V c , a na III miejscu – uczniowie kl. VI a. W rywalizacji indywidualnej w kategorii dziewcząt zwyciężyła Agnieszka Kulka z kl. IV a, II miejsce zajęła Anna Nowak z kl. VI a , a na III miejscu uplasowała się Zofia Woźniakowska z kl. VI b. Wśród chłopców zwycięzcą został Miłosz Boniec z kl. IV b, II miejsce zajął Mateusz Kędzierski z kl. VI a, III miejsce – Jan Bojarski z kl. V b, a wyróżnienie otrzymał Mateusz Domagała z kl. IV b.
Piątek był poza tym szczególnym dniem dla uczniów klas IV, którzy z rąk st.asp. Arkadiusza Flaka otrzymali karty rowerowe.
Gratulujemy !
Życzymy bezpiecznych i wesołych wakacji!