Dnia 21 marca 2013 r. pogoda za oknem zdecydowanie nie przypominała wiosny, ale na szczęście nastroje uczniów naszej szkoły były wiosenne. Wszyscy tego dnia przyszli do szkoły pięknie, kolorowo przebrani; uczniowie klas I - III mieli zorganizowane zajęcia z wychowawcami, a starsi, z klas IV - VI wzięli udział w projekcie „Dzień Wiosny w barwach biało-czerwonych”. Konkurs dotyczył wiedzy o Polsce, a w szczególności poszerzenia wiadomości o sześciu województwach: wielkopolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, mazowieckiego, małopolskiego i warmińsko-mazurskiego. Przez ok. miesiąc uczniowie pracowali w zespołach nad przydzielonymi im zadaniami dotyczącymi wylosowanego województwa. Przygotowali wywiadu z mieszkańcem regionu, własnoręcznie wykonali menu dla regionalnej restauracji z trzema tradycyjnymi potrawami, opracowali reklamę województwa składającą się z plakatu oraz rymowanki, narysowali zabytek regionu i w ciekawy sposób go opisali, wskazywali na mapie wybrane miejsca, przygotowali regionalne stroje oraz wzięli udział w quizie wiedzy o województwach.
Uczniowie wszystkich klas wykazali się zaangażowaniem i rzetelnie wykonali powierzone im zadania. Ogromne wrażenie zrobiły na widzach przepiękne stroje ludowe, przygotowane z niezwykłą starannością. O miejscach na podium zadecydowały niewielkie różnice punktowe. Najlepsi okazali się uczniowie z kl. V b, tuż za nimi z kl. VI b, a miejsce trzecie zdobyli uczniowie z kl. IV a. Przewodniczący klas odebrali pamiątkowe dyplomy, a uczniom zwycięskich klas wręczono drobne nagrody rzeczowe. Konkursowi towarzyszyła piosenka „Kocham Cię, Polsko”, którą wszyscy chętnie śpiewali. Nad całością konkursu czuwała p. D. Roszak, a w przygotowaniach pomagały panie: A. Biernacik, M. Kubeczka, K. Piekara.
Kolejną częścią Dnia Wiosny był konkurs na najciekawsze przebrania, a po nim przemarsz ulicami Ponieca i spalenie marzanny na boisku szkolnym. Tego dnia nie brakowało dobrego humoru i doskonałej zabawy. Trzeba mieć tylko nadzieję, że wiosna - taka prawdziwa - zielona i słoneczna, już wkrótce do nas przyjdzie.