Kwiecień to miesiąc zdrowia. Uczniowie z klas IV – VI i dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej biorą udział w projekcie międzyprzedmiotowym dotyczącym zdrowia. Realizując zaplanowane na cały miesiąc zadania, uczniowie pogłębią wiedzę o zdrowym odżywianiu.
Projekt został otwarty w piątek - 12 kwietnia. Podczas zajęć z wychowawcami uczniowie klas czwartych i piątych obejrzeli prezentacje multimedialne o zdrowiu i przygotowali kanapki. Natomiast uczniowie z klas szóstych wzięli udział w pogadance z higienistką szkolną na temat zdrowia, m.in. obliczyli swoje BMI.
Na lekcjach przyrody dzieci zapoznają się z piramidą i talerzem zdrowia, nauczą się higieny przyrządzania i spożywania posiłków, przygotują jadłospis, poznają znaczenie witamin i szkodliwość niektórych produktów zawartych w jedzeniu. Na zajęciach języka angielskiego uczniowie wykonają mind-mapy ilustrujące zdrowe i niezdrowe jedzenie, napiszą przepisy na sałatki (ich wykonywanie odbędzie się na technice) i ułożą właściwy dla organizmu jadłospis (jego kaloryczność obliczą na matematyce), a na lekcji języka niemieckiego porozmawiają o zdrowym śniadaniu. W czasie wychowania fizycznego uczniowie dowiedzą się, jak kształtować prawidłową postawę, dlaczego aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowia i ile kalorii spala się, wykonując różne formy aktywności fizycznej.
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej rozwiążą quizy i krzyżówki o zdrowiu oraz będą wykonywały prace plastyczne na ten temat. Przez cały czas trwania projektu odbywać się będą konkursy: ,, W zdrowym ciele – zdrowy duch'', ,, Jedz zdrowo - warzywnie i owocowo'' oraz ,,Konkurs wiedzy o zdrowiu i zdrowym odżywianiu'', w których udział może wziąć każdy chętny uczeń. Prace wykonane przez dzieci w czasie realizacji projektu wyeksponowane będą na tematycznej wystawie zorganizowanej w szkolnym korytarzu.
Uczestnictwo uczniów w projekcie umożliwia im wykazanie się kreatywnością i pomysłowością oraz pozwala na rozwijanie umiejętności współpracy w grupach. Nad prawidłowością zadań czuwają i dobrą radą służą nauczyciele poszczególnych przedmiotów oraz wychowawcy. Podsumowanie trwającego przez cały miesiąc projektu odbędzie się w ostatni piątek miesiąca podczas apelu o zdrowiu, który przygotowują członkowie kółka przyrodniczego.