Uczniowie z klas I - III mieli okazję obejrzeć wystawę "Na szkle malowane", którą w swojej sali przygotowały dzieci z klasy II a z panią Dorotą Kaiser.
W ramach zajęć z edukacji plastycznej uczniowie wykonali prace "Motywy kwiatowe" na szkle. Głównym założeniem zajęć było poznanie i przybliżenie drugoklasistom nowej techniki, jaką było malowanie na szkle oraz zachęcenie uczniów do rozwoju osobistego, odkrywania i umacniania swoich pasji, zainteresowań.
Na początku uczniowie wysłuchali krótkiej instrukcji dotyczącej techniki malowania na szkle, by następnie spróbować swoich sił w tej właśnie metodzie artystycznego wyrazu. Malowanie na szkle różni się znacznie od tradycyjnego, co szybko zauważyli mali twórcy. Farba ma inną konsystencję i nakłada się inaczej niż plakatowa. Szkolni artyści pomagali sobie w malowaniu, wspierali się i stworzyli kopalnię znakomitych pomysłów. Efekt ich zaangażowania to niezwykle ciekawe prace. Małym plastykom malowanie na szkle bardzo się spodobało i na pewno będą mogli jeszcze powtórzyć swoją przygodę z tą techniką.
Przebieg zajęć został utrwalony na zdjęciach, bo sztuka jest ulotna, a kto wie, może kiedyś, w przyszłości okaże się, że ujawniony teraz talent to zapowiedź wielkich sukcesów.