Dnia 23 maja 2013 r. uczniowie klasy II a wraz z opiekunami: p. Dorotą Kaiser i p. Danutą Wojciechowską wyruszyli na wycieczkę do Kościana, gdzie znajduje się Nenufar Club - Park Rekreacyjny i wzięli udział w specjalnie przygotowanym programie edukacyjnym: "Z PIRATAMI DOOKOŁA ŚWIATA". W atmosferze zabawy mogli zapoznać się z kulturą i zwyczajami poszczególnych grup etnicznych.
Po dotarciu na miejsce dzieci zostały powitane przez gospodarza parku, a następnie w kapokach wyruszyły w rejs tratwą, by z kapitanem Glutem odnaleźć zaginiony skarb. Piraci doprowadzili grupę do nieznanego lądu zamieszkanego przez Karaibów. Mieszkanki tej wyspy, przeprowadzając dzieci przez Łuk Triumfalny, zaprosiły wszystkich do świata bajek, w którym dzieci znalazły ulubionych bohaterów literackich i filmowych: Pinokia, Kubusia Puchatka, Smerfy, Czerwonego Kapturka i wielu innych. Po drodze mogły obejrzeć makiety znanych budowli świata, m.in. Wieżę Eiffla, piramidę egipską, Statuę Wolności, czy też znaną wszystkim postać brazylijskiego Jezusa Chrystusa z rozłożonymi rękoma. Uczniowie odwiedzili także wioskę Masajów ze słynnymi posągami oraz odnaleźli zakopany skarb, za który otrzymali dyplomy poszukiwacza skarbu.
Kolejną atrakcją dla dzieci było Mini Disco Show, czyli taniec z Lalką Zuzą oraz wspólne ognisko i samodzielne pieczenie kiełbasek. Potem przyszedł czas na dowolną zabawę na placu pełnym różnych niespodzianek - labirynty, duży bąk, drabinki do wspinaczki.
Wszyscy wrócili z wycieczki pełni wrażeń z bagażem niezapomnianych przygód.