Tak można powiedzieć o dniu 1 czerwca w naszej szkole - to zwykły dzień pracy, jednak jakże innych od pozostałych. Nikt nie przyniósł tego dnia książek i zeszytów, ale uśmiech na twarzy i ochotę na wspólna zabawę.
Wszyscy uczniowie rozpoczęli zajęcia w swoich klasach, gdzie czekał na nich poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Dalsza część dnia w klasach I - III upłynęła na zabawach i zajęciach plastyczno - technicznych zorganizowanych przez wychowawców. Pierwszaki po obejrzeniu lub wysłuchaniu bajek wykonywali prace plastyczne w grupach. Uczniowie klas drugich na podstawie lektury Puc, Bursztyn i goście poszerzali swoją wiedzę na temat psów - ich zachowania i wyglądu. Podsumowaniem zajęć było wykonanie według własnego pomysłu i przy pomocy różnorodnych materiałów - psich uszu. Trzecioklasiści oglądali tego dnia film Opowieści z Narnii, a później w grupach uczestniczyli w zabawach pod hasłem "Na ile się znamy".
W tym samym czasie uczniowie klas IV - VI rozpoczynali sportowy Dzień Dziecka. Pogoda spłatała dzieciom psikusa, ale nauczyciele wychowania fizycznego poradzili sobie z tym problemem, organizując takie konkurencje, które mogły być rozgrywane w sali gimnastycznej i holu szkoły. W tym roku nie było konkurencji indywidualnych, lecz zespołowe, a zespołem była cała klasa. Dzieci startowały w różnych konkurencjach sportowych, zdobywając na każdej stacji punkty składające się na wynik całej klasy. Ostatnią konkurencją było klasowe przeciąganie liny. Trzy najlepsze zespoły (I m. - V b, II m. - IV a, III m. - IV b) otrzymały dyplomy i nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy i słodycze. W przerwach między konkurencjami uczniowie wspólnie z wychowawcami oglądali filmy dla dzieci.
Na koniec dnia uczniowie stwierdzili, że Dzień Dziecka powinien być co najmniej raz w miesiącu, a nie raz w roku.
Wszystkiego dobrego, Drogie Dzieci!