Uczniowie Szkoły Podstawowej w Poniecu żyją atmosferą piłkarskich mistrzostw EURO 2012 i wiernie kibicują polskiej drużynie. Nie są im obce nazwiska Smuda (trener), Błaszczykowski (kapitan drużyny), Lewandowski, Piszczek, Wasilewski, ... śpiewająco wymieniają wszystkich zawodników drużyny. Nie mogą brać udziału w bezpośrednim kibicowaniu na stadionach, ale w szkole, w domu towarzyszą reprezentantom Polski w każdym spotkaniu.
We wtorek, 12 czerwca, kiedy Polska rozegra mecz z Rosją, w szkole zorganizowano Dzień Kibica. Chcemy być jak najbliżej "naszych", więc przez ten jeden dzień przybraliśmy barwy narodowe i stworzyliśmy żywy napis: biało - czerwone EURO 2012. Były czapeczki, szaliki, trąbki, piszczałki, wszystko to, co widać i słychać na stadionach piłkarskich. Możemy powiedzieć, że "byliśmy tam" i chciałoby się rzecz "widzieliśmy te gole", a jak będzie, pokaże czas. Pamiętajcie Biało-Czerwoni, że my uczniowie ponieckiej podstawówki jesteśmy z Wami.

W czasie zajęć odbywały się pogadanki dotyczące kultury zachowania kibica, a nade wszystko kultury zachowania wszystkich Polaków w czasie tak ważnych dla kraju chwil - przecież jesteśmy gospodarzami tak ważnego dla Europy wydarzenia; patrzy na nas cała Europa i świat. Udowodnijmy, że jesteśmy serdeczni, gościnni i kulturalni - "Polacy 2012 - wszyscy jesteśmy gospodarzami".