Są w kalendarzu szkolnym dni, na które czekamy z niecierpliwością. Należy do nich, obchodzony 21 marca,  Pierwszy Dzień Wiosny. I choć za oknami szaro i zimno, to w naszej szkole było kolorowo, radośnie, wiosennie i gorąco. W tym roku witaliśmy wiosnę, łącząc to wydarzenie z Dniem Matematyki. „Matematyka od kuchni” to temat przewodni zabawy z  „królową nauk”. Turniej składał się z pytań z zakresu matematyki i nauk pokr ewnych. Uczniowie w zależności od wieku rozwiązywali od 12 zadań w klasie czwartej do 24 w klasie szóstej, a siódmoklasiści i oddziały gimnazjalne po 8 zadań. Po zakończeniu sprawdzali rozwiązania zadań swoich kolegów według podanego klucza i zapoznawali się z opisem prawidłowego rozwiązania.
W drugiej części wszyscy uczniowie korzystali z gazetek promocyjnych różnych sklepów. Młodsi, z klas IV – VI,  planowali zakupy świąteczne, mając do wydania 200 zł; natomiast starsi, z klas VII oraz II i III gim., opracowywali najtańszą wersję zapełnienia koszyczka wielkanocnego na podstawie listy zakupów.
Następnie wszyscy zebraliśmy się na boisku szkolnym, by podziwiać piękne stroje i wybrać zwycięzców konkursu na najciekawsze przebranie. Nagrodami były słodycze ufundowane przez Parlament Uczniowski. Wraz z wybiciem godziny 11:00 w kolorowym korowodzie udaliśmy się na rynek, gdzie wspólnie zatańczyliśmy „belgijkę” oraz „kaczuchy”. Do wspólnej zabawy zapraszaliśmy licznie zebranych mieszkańców Ponieca wraz z małymi dziećmi, dla których też znalazła się słodka niespodzianka i zielone baloniki.
Na zakończenie spaliliśmy marzannę, mając nadzieję, że wiosna, choć niemrawa, to jednak widząc naszą radość i entuzjazm, wkrótce zawita.

 Galeria zdjęć: