We wtorek, 15 maja 2018 r. na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbyła się próba pobicia rekordu Guinnessa w jak największej liczbie osób biorących udział w lekcji matematyki. Obecnie rekord ten należy do Szwecji. Potrzebnych było minimum 3612 osób. Organizator – Szkoła Podstawowa Nr 13 w Lesznie – zadbała, by „Największa lekcja matematyki" była ciekawa i bezpieczna oraz zaangażowała każdego z uczestników. Lekcję „Magia czy matematyka” poprowadziła nauczycielka, p. Anna Leśniak.
Inicjatywa, jak twierdzą organizatorzy, miała na celu popularyzację matematyki, a także budowanie wiary w siebie.  „Może się wydawać, że Rekord Guinnessa to coś nierealnego, a okazuje się, że jest w zasięgu możliwości każdego z nas. Ponadto, ustanawiając rekord udowodniliśmy, że wszystko można osiągnąć, jeśli tylko wierzy się w siebie. Swoją drogą, przyjemnie będzie w przyszłości pochwalić się dzieciom czy wnukom, że brało się udział w biciu REKORDU GUINNESSA.”
W tej niecodziennej lekcji wzięli udział uczniowie okolicznych szkół od klasy czwartej wzwyż. Nasza szkoła reprezentowana była przez liczną grupę-146 uczniów z klas piątych, szóstych i siódmych. Młodzież rozwiązywała zadania, odpowiadała na pytania nauczycielki. Organizatorzy przewidzieli również liczne atrakcje. W akcji wzięła udział maskotka Unii Leszno oraz młodzi żużlowcy pod wodzą trenera Romana Jankowskiego, którzy zaprezentowali swoje umiejętności na torze. Dzieci mogły też wygrać nagrody związane z leszczyńskim klubem, a na koniec otrzymały lody i ciasto.
W lekcji wzięło udział 4635 uczestników. Można więc powiedzieć, że dotychczasowy Rekord Guinnessa został pobity!Galeria zdjęć: