29 maja uczniowie z klas: III a oraz III b pod opieką nauczycieli: p. Anny Kręc, p. Kariny Hądzlik-Woźnej i p. Magdaleny Kubeczki wybrali się na interesującą wyprawę przyrodniczą do Rudy Sułowskiej.
Dzieci uczestniczyły w niezwykłej wycieczce FotoSafari. Jadąc bryczką przez rezerwat ornitologiczny, obserwowały przyrodę i używając lornetek, podglądały niektóre z 300 gatunków ptaków występujących w Dolinie Baryczy. Na bryczce panowało skupienie, gdyż wszyscy uczestnicy byli zachwyceni pięknymi widokami, ogromną ilością łabędzi na Stawach Milickich, a także interesującymi opowieściami przewodnika - pana Arka, który z pasją opowiadał o tradycjach rybackich i walorach przyrodniczych tego regionu. Dzieci miały również okazję zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Tradycji i Rybactwa oraz zobaczyć płuczkę, w której ryby pozbywają się błotnego zapachu i posmaku. Trzecioklasiści spacerowali po zwierzyńcu, w którym mieszkają owce, kozy, osły, kuce, koniki polskie i różne gatunki ptactwa. Ciekawostką była ścieżka zmysłów podzielona na strefy: dotykową, zapachową i dźwiękową. Interaktywne tablice umieszczone na ścieżce przybliżyły dzieciom florę i faunę Doliny Baryczy. W czasie wycieczki były także chwile na swobodną zabawę na placu edukacyjnym, jedzenie kiełbasek upieczonych w ognisku oraz lody.
Uczestnicy wyprawy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, uznali wycieczkę za wyjątkowo udaną. Dzieci wiele się nauczyły, poznały różne ciekawostki przyrodnicze, obserwowały piękno przyrody, a wszystko to w połączeniu z doskonałą zabawą.

 Galeria zdjęć: