Dzień Dziecka w naszej szkole obchodziliśmy nieco wcześniej – już 30 maja i, jak co roku, był to również Dzień Sportu.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Szkolną Radę Rodziców do kina „Pod Kopułą” w Gostyniu i obejrzeli film „Kaczki z gęsiej paczki” - komedię o zwariowanej gęsi zmuszonej wyruszyć w pełną niespodzianek podróż wraz z dwoma niesfornymi kaczątkami. Dobrej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha nie brakowało.
Na powitanie dnia uczniowie klas IV – VII oraz II, III gimnazjalne przyjęli życzenia i upominki od Szkolnej Rady Rodziców, a niespodziankami były prezenty – bidony z logo szkoły. Później rozpoczął się już prawdziwy Dzień Sportu Szkolnego.
Uczniowie klas IV – VI rywalizowali na boisku szkolnym, biorąc udział w konkurencjach sportowych. Rozgrywki były wspaniałą, wesołą zabawą zarówno dla uczestników jak i sędziów, którymi byli nauczyciele. Zadaniem uczniów było zdobycie jak największej liczby punktów dla klasy. Rywalizowali w nietypowych konkurencjach, np. sztafeta węża, wejście na skrzynię, narty, bokserskie rękawice.  Wyniki zmagań:
1. miejsce – klasa VI b
2. miejsce – klasa V c
3. miejsce – klasa IV c
Najstarsi uczniowie (klasy VII – II, III gimnazjalne) wzięli udział w turnieju dwójek siatkarskich, który odbywał się w hali sportowej. Pary rozgrywały mecze siatkówki na małych boiskach. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. W czasie zmagań nie brakowało ciekawych akcji, dobrych zagrań i zaskakujących rozstrzygnięć, a przede wszystkim dobrej zabawy. A oto wyniki:
Drużyny dziewcząt:
1. miejsce – II ag
2. miejsce – II bg
3. miejsce – III ag
Drużyny chłopaków:
1. miejsce – III bg
2. miejsce – VII b
3. miejsce – II cg
Wszystkie zwycięskie w/w klasy odebrały nagrody – bony na tory bowlingowe.
Sponsorem wszystkich nagród, upominków i atrakcji tego dnia była Rada Rodziców – serdecznie dziękujemy!

 Galeria zdjęć: