W celu upowszechniania aktywnych form spędzania wolnego czasu 13 czerwca uczniowie IV c razem z wychowawcą i opiekunem świetlicy wyruszyli na wycieczkę rowerową do Sarbinowa. Na tę szczególną wyprawę (bo pierwszą na rowerach) postanowili zaprosić swą byłą wychowawczynię, p. Dorotę Kaiser.
Ta wycieczka była też okazją do pochwalenia się wiedzą i umiejętnościami z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, ponieważ uczniowie w ostatnim czasie zdawali egzamin na kartę rowerową. Mieli też możliwość poznania zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach na drodze.
Po dotarciu do Sarbinowa podopieczni udali się na pieszą wędrówkę, by zobaczyć najstarsze drzewo w powiecie – dąb liczący około 350 lat  i mierzący 27 m wysokości. Jeśli chodzi o szerokość pnia drzewa, to uczniowie musieli sami rozwiązać tę zagadkę i sznurkiem zmierzyć, a następnie (już na lekcji matematyki) dokonać stosownych obliczeń.
Później uczniowie udali się na pyszne lody. W drodze powrotnej, w Dzięczynie czekała na nich niespodzianka – kiełbaski z grilla przygotowane przez rodziców. Mogli też skorzystać z atrakcji ogromnego placu zabaw, co bardzo ich ucieszyło.
Wszyscy uczniowie zadowoleni z tak miło spędzonego popołudnia dotarli do Ponieca.

 Galeria zdjęć: