Dzień Chłopca przypada 30 września – w tym roku to niedziela, dlatego dziewczynki z klasy V d postanowiły już w czwartek, 27 września, przygotować niespodziankę dla kolegów z klasy. Zaprosiły ich na popołudniowe spotkanie do swojej sali. Zorganizowały skromny, ale pyszny, słodki poczęstunek, muzykę do tańca i mnóstwo zabaw. Konkurencje, które przygotowały (przeróżnego rodzaju – sprawnościowe, savoir-vivre, artystyczne, językowe), miały wyłonić klasowego dżentelmena. Cóż to były za emocje, ile śmiechu, krzyku, wrzawy, kibicowania wszystkim – uśmiech nie znikał z twarzy uczestników zabaw. Szkoda, że czas po lekcjach tak szybko płynie i trzeba było się pożegnać. Piątoklasiści przekonali się po raz kolejny, że wspólne zabawy w szkole, w grupie rówieśniczej to prawdziwa przyjemność.
Dziewczyny z klasy VI a przesunęły świętowanie na poniedziałek, 1 października. Zaprosiły chłopaków na wycieczkę rowerową do Dzięczyny, gdzie czekały już mamy z pysznym poczęstunkiem. Zanim wszyscy usiedli przy ognisku, klasowi panowie wzięli udział w różnych grach, zabawach i śmiesznych konkurencjach przygotowanych przez koleżanki. Na koniec dziewczyny obdarowały chłopaków małym upominkiem. Z uśmiechami na twarzach, żałując jedynie, że przy świetnej zabawie czas tak szybko biegnie, wrócili wszyscy do domów.
Jeszcze inny sposób świętowania obmyślili uczniowie z klasy V a. Oni wybrali się na ściankę wspinaczkową do Krobi. Wszyscy uczniowie podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił. Brawo dla nich! Niektórzy wspinali się tak sprawnie i szybko, że wyglądali jak Spiderman. Każdy z uczestników wycieczki mógł liczyć na oklaski i wspaniały doping reszty klasy. Nie ma jak zgrany zespół!

 

 Galeria zdjęć: