Kilka dni temu zwróciła się do nas z prośbą absolwentka naszej szkoły, Zofia Wojciechowska, która uczestniczy w wyprawie na Madagaskar, by nieść Malgaszom pomoc żywieniową i edukacyjną.
„Pochłonięci codziennymi obowiązkami, często zapominamy o tym, że współczesny świat nie jest jednorodny. Daleko od nas, na południowym końcu Afryki leży Madagaskar, gdzie większość ludzi żyje za 1 dolara dziennie. Ta wyspa kojarzy się nam z lemurami (królem Julianem) i pingwinami, które możemy obejrzeć w telewizji. Jednak rzeczywistość jest tam smutna i tragiczna. Wielu ludzi jest niedożywionych i umiera z głodu, a także z powodu chorób, które nie są skutecznie leczone przez tamtejszych lekarzy. Każdy dzień dla Malgasza to kolejny dzień, w którym walczy o przetrwanie. Nasze codzienne problemy, z jakimi się zmagamy, można nazwać przy tym błahostką.”
Dowiedzieliśmy się, że my również możemy pomóc Malgaszom i dać im trochę radości poprzez ofiarowanie małych podarunków. Zbieraliśmy pasty i szczoteczki do zębów, mydła, kredki, ołówki, długopisy, baloniki, skakanki oraz kolorowe kredy do tablicy, które następnie zostały przekazane uczestnikom misji. Postanowiliśmy  też „nadać uśmiech na koniec świata” i przesłać Malgaszom nasze pozdrowienia: „FIARAHABANA ANKIZY GASY!”

 Galeria zdjęć: