We wtorek, 23 października, uczniowie klas piątych skorzystali z zaproszenia Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa i wybrali się na spektakl teatralny pt. „Wyspa Robinsona”, adaptację sceniczną na podstawie powieści: „Przypadki Robinsona Cruzoe” Daniela Defoe.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w wyprawie i jednocześnie były świadkami dramatycznych zdarzeń z życia Robinsona. Przeżyły wraz z nim wielką przygodę – podróż po morzu, dostanie się do niewoli, ucieczkę i życie na bezludnej wyspie, no… nie tak całkiem bezludnej, bo wkrótce tytułowy bohater uratował Pietaszka z rąk ludożerców. Ta postać sprawiła naszym widzom najwięcej radości, a jego klepanie się po brzuchu oraz okrzyki: „Amciu-amcia” wywoływały śmiech i gromkie brawa.
Robinson pouczał, jak pokonywać trudności i jak nabyć umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Spektakl przekazał młodym widzom zasady tolerancji wobec ludzi, a także przekonał, że należy mocno wierzyć w marzenia i dążyć do ich realizacji, a nade wszystko – słuchać rodziców.
Całemu przedstawieniu uroku dodawała przecudna scenografia oraz efekty świetlne i dźwiękowe. Można było także zaśpiewać z aktorami albo zanucić żeglarskie piosenki.
Piątoklasiści wrócili do domów pełni refleksji i pozytywnych wrażeń.

 Galeria zdjęć: