„My, uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą! PRZYRZEKAMY!”
Słowa tej przysięgi wypowiadali w środę – 31 października pierwszoklasiści z naszej szkoły, którzy zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość poprzedzona została lekcjami bibliotecznymi, które przygotowały dzieci do korzystania z księgozbioru biblioteki – każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę.
Ten szczególny dzień uświetnił występ artystyczny uczniów z klasy III b, który przypomniał pierwszoklasistom zasady poszanowania książki oraz jej prośby.  Trzecioklasiści zatańczyli do śpiewanej przez siebie piosenki „Czytam za mało”, co szczególnie spodobało się publiczności, zwłaszcza przyszłym czytelnikom.
Następnie wychowawczynie klas pierwszych oraz pani i pan dyrektor ukryci za kurtyną przeczytali dzieciom wiersze polskich autorów – Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Zadaniem pierwszoklasistów było odgadnięcie, kto i jaki utwór zaprezentował. Spisali się doskonale, odgadując zagadki.
Po części artystycznej można było przejść do najważniejszego punktu uroczystości – pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci złożyły przysięgę, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe zakładki ufundowane przez Radę Rodziców. Również uczniowie III b przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów niespodziankę – wręczyli im piękne zakładki własnoręcznie wykonane na zajęciach komputerowych.
Pierwszoklasiści oficjalnie zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. To był bardzo uroczysty, pełen emocji dzień.
    

 Galeria zdjęć: