W środę, 14 listopada, gościliśmy w naszej szkole uczestniczkę Misji Madagaskar – p. Zofię Wojciechowską, która kilka tygodni temu zwróciła się do nas z prośbą o wsparcie i pomoc Malgaszom. Wówczas z chęcią odpowiedzieliśmy na apel, przynosząc środki czystości, przybory szkolne i zabawki.
Wolontariuszka opowiedziała nam o życiu ludzi na Czerwonej Wyspie oraz panujących tam warunkach. Dowiedzieliśmy się, co zwykle jedzą Malgasze, jak się bawią i czym interesują młodzi mieszkańcy Madagaskaru. Podziwialiśmy śpiew i taniec podopiecznych Fundacji Ankizy Gasy. Mogliśmy również zapoznać się z fauną i florą wyspy – posłuchaliśmy lemurów i szukaliśmy kameleonów ukrytych na fotografiach. Studentka bardzo ciekawie i z dużym zaangażowaniem opowiadała o przebiegu misji, zrealizowanych zadaniach oraz dalszych planach. Dowiedzieliśmy się też, w jaki sposób możemy nadal wspierać działania fundacji.
Ku naszej radości, okazało się, że jak bumerang wrócił nadany przez nas „uśmiech na koniec świata” w postaci pozdrowień od dzieci i młodzieży z Madagaskaru.

 Galeria zdjęć: