Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły skorzystali z zaproszenia Wrocławskiego Teatru Edukacji „In-Art” i 26 listopada udali się do MOK w Lesznie na spektakl pt. „Świat legend”. Tym razem wyjechali piątoklasiści z oddziału „c” i „d” oraz czwartoklasiści z oddziału „c”.
Główni bohaterowie przedstawienia grali w grę komputerową, która polegała, jak to zwykle bywa, na zdobywaniu kolejnych poziomów. Każdy „level” w tej rywalizacji to poznawanie i „przechodzenie przez” legendę. Uczniowie w ten sposób przypomnieli sobie treści czterech legend, a każda z nich została przedstawiona w innej technice teatralnej. Młodzi widzowie dowiedzieli się, jak powstało państwo polskie, dlaczego myszy zjadły Popiela, czy każdemu z nas grozi Madejowe łoże i dlaczego Poznań też ma swój hejnał.
Dodatkowej, niesamowitej aury dodało opowieściom to, że twórcy spektaklu wykorzystali różnorodne formy teatralne, zaczynając od „żywego planu”, teatru cieni, poprzez sztukę lalkarską, a kończąc na maskach. Artyści dołożyli również wszelkich starań, aby przedstawienie przepełnione było magią, piękną scenografią i urzekało muzyką.
Wszyscy wrócili zadowoleni; przyznali, ze najbardziej zachwycały ich maski i fantastyczna gra świateł.

 Galeria zdjęć: