Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły doskonale o tym wiedzą, dlatego obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
W piątek, 23 listopada, starsi uczniowie mogli przynieść pluszowego misia lub się za niego przebrać, wówczas mieli „dzień bez pytania”. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla nich zagadki, rebusy, puzzle tematycznie związane z miśkami i niedźwiedziami. Za udział w zabawach rozdawano cukierki. Przeprowadzony został również konkurs na największego i najmniejszego misia w szkole. Po dokonaniu pomiarów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców: najmniejszy miś należał do Zofii Poprawskiej z kl. VII b i miał tylko… 1,8 cm, natomiast największy misiek mierzył aż… 225 cm i przyniósł go ze sobą Wojciech Juskowiak z kl. V a.
Uczniowie z młodszych klas swoje misiowe święto obchodzili w poniedziałek, 25 listopada. Każdy przyniósł ze sobą maskotkę, a niektóre dzieci nawet po kilka. Pani bibliotekarka oraz opiekunka grupy Pacholąt zaprosiły wszystkie dzieci do sali gimnastycznej, w której zrobiło się bardzo wesoło, kolorowo i pluszowo. Każda klasa przygotowała swojego misia – na dużym arkuszu papieru, ozdobiony według własnego pomysłu i dowolną techniką, z imieniem i misiowym hasłem. Prezentowane w sali gimnastycznej hasła:
I a :
„Misie, miśki, misiowanki
to najlepsze przytulanki.”
I b:
„Każde dziecko dobrze wie,
że z misiem zabawa zawsze uda się.”
I c:
„Nasz miś ma na imię Zdziś.
lubi miodek ten nasz Zdzisiek,
taki słodki z niego misiek.”
II a:
„Miś pluszowy, miś kudłaty,
biały, czarny lub łaciaty.
Wszystkie misie my kochamy,
bo ich święto dzisiaj mamy!”
II b:
„Miś mały i puchaty,
fajny i kudłaty,
gruby jak ta kula,
zawsze się go przytula!
Lecz czasami też tak bywa,
że się o nim zapomina,
a więc wezmę misia czule
 i do siebie go przytulę!”
III a:
„To jest nasz miś klasowy,
rudy od pięt po czubek głowy,
więc imię Rudek dumnie nosi
i Was o uśmiech prosi!”
III  b:
„Januszek, Januszek, Okruszek
od zawsze ma pełny brzuszek
kochają go dzieciaki
i dają mu buziaki!”
Zaproszeni goście – p. Anna Krauze oraz p. Agnieszka Chuda – pracownik biblioteki miejskiej, a także szkolna bibliotekarka przeczytały dzieciom fragmenty książek o bohaterze tego dnia – misiu.
Następnie ogłoszono wyniki konkursu bibliotecznego pt. „Rymowanka o misiu” – 31 uczestników napisało wierszyki, które zostały zaprezentowane przez nauczycielki przed społecznością szkolną. Wszystkie rymowanki były wspaniałe, dlatego też każdy uczestnik konkursu zajął pierwsze miejsce! Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczyła pani wicedyrektor Anna Krauze.
W tych dniach w szkole na każdym kroku można było spotkać misie.

 Galeria zdjęć: