W środę, 5 grudnia, cała społeczność szkolna wyruszyła na poniecki rynek, aby wziąć udział w uroczystym ubieraniu bożonarodzeniowego drzewka.
Wszystkich zgromadzonych (uczniów naszej szkoły, uczniów z Żytowiecka, przedszkolaków i harcerzy) powitał dyrektor GCK w Poniecu p. Maciej Malczyk. Następnie głos zabrał burmistrz miasta, p. Jacek Widyński, wyrażając ogromną radość z przybycia tylu wspaniałych dekoratorów miejskiej choinki i sam rozpoczął ubieranie drzewka, własnoręcznie zawieszając pierwszą ozdobę. Później przedstawiciele klas i grup przedszkolnych podchodzili do św. Mikołaja, przekazując wykonaną przez siebie ozdobę, która po chwili wisiała już na świątecznym drzewku. Wkrótce choinka zrobiła się piękna, kolorowa, a tym samym bardzo wesoła – w końcu ubierały ją radosne dzieci.
Ubieranie miejskiej choinki to nie tylko dekorowanie drzewka, to także wspólna zabawa w miłej, świątecznej atmosferze; przez cały czas towarzyszyły nam świąteczne piosenki. Dodatkową atrakcją dla dzieci były słodkie upominki wręczane przez pomocnice Mikołaja.

 Galeria zdjęć: