Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Wszyscy uczniowie naszej szkoły już od samego rana z wielką niecierpliwością nasłuchiwali dzwonków niecodziennego gościa. Święty Mikołaj nie zawiódł ich i nie kazał długo na siebie czekać. Zawitał do nas już na drugiej lekcji i zapraszał kolejno grupy wiekowe do hali sportowej, gdzie przez 3 godziny wręczał wszystkim osobiście słodkie paczki.
Młodsze dzieci bardzo przeżywały to spotkanie; na niejednej twarzy dało się zauważyć niepewność, obawę, a nawet lęk, gdy zbliżały się do Mikołaja, ale po otrzymaniu paczki zapominały o strachu i na buzi szybko pojawiał się uśmiech. Starsi nie mieli takich przeżyć; bardziej obawiali się, czy będą musieli skakać przez rózgę, czy też do Mikołaja nie dotarły jakieś złe wieści. Niestety, św. Mikołaj wie wszystko, dlatego wielu było takich, których skok nie ominął.
Przez całe przedpołudnie towarzyszyły nam świąteczne piosenki, w całej szkole zapanowała radosna, świąteczna atmosfera. Nie było tego dnia niezapowiedzianych kartkówek i odpytywania ustnego. Szkoda, że św. Mikołaj nie może przychodzić do nas codziennie.
Na koniec dzieci zaprosiły św. Mikołaja na kolejne spotkanie za rok i obiecały, że będą grzeczne.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy sprawili tyle radości naszym uczniom. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem św. Mikołaja i jego pomocnic.

 Galeria zdjęć: