W grudniu uczniowie naszej szkoły zgłębiali wiedzę o tradycjach świątecznych w Niemczech i USA. Od 6 grudnia w korytarzu szkolnym można było zapoznać się z wystawą tematyczną. Nauczycielki języków obcych przygotowały różne zadania, aby poszerzyć wiedzę uczniów o kulturze i zwyczajach panujących w tych krajach. W czasie zajęć o tradycjach uczniowie w grupach wykonywali plakaty świąteczne, pisali listy do św. Mikołaja, zaproszenia na święta, rozwiązywali zagadki, grali w gry, uzupełniali krzyżówki oraz śpiewali świąteczne piosenki i kolędy. Chętni uczniowie uczestniczyli w kilku konkursach.
Dnia 7 grudnia zebrała się komisja w składzie: p. Anna Krauze, p. Aneta Piasecka oraz p. Anita Aleksandrzak, aby podsumować konkurs na najpiękniejszy wieniec adwentowy. Panie jednogłośnie stwierdziły, że wszystkie wieńce adwentowe zasługują na wyróżnienie, dlatego każdy uczestnik otrzymał pochwałę, ocenę z języka niemieckiego oraz upominek od Samorządu Uczniowskiego. Wieńce trafią do emerytowanych nauczycieli.
Oprócz tego uczniowie z klas IV – VI przygotowali plakat tematyczny o świętach w USA, a starsi chętnie wykonali i zaprezentowali kolegom prezentacje multimedialne o wybranych tradycjach w USA oraz o jarmarku w Berlinie.
Uroczystym podsumowaniem projektu międzyprzedmiotowego był dzień degustacji – piątek,  14 grudnia. Chętni uczniowie, samodzielnie albo z pomocą rodziców, przygotowali świąteczne wypieki według przepisów z Niemiec, USA i Anglii. Na naszym świątecznym stole królowały: serniki, pierniczki, cynamonowe ciasteczka, chlebki i weihnachsstollen, czyli keksy z bakaliami. Podczas godziny wychowawczej każdy uczeń z łatwością rozwiązał świąteczną łamigłówkę po angielsku lub niemiecku i poczęstował się świątecznym ciastem.
Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie.
Merry Christmas!!!
Frohe Wiehnachten!!!

 Galeria zdjęć: