Szkoła Podstawowa w Pogorzeli po raz pierwszy zorganizowała Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Adama Mickiewicza. Naszą szkołę w kategorii klas IV – VI reprezentowała Nadia Pacewicz z klasy IV c, natomiast reprezentantem klas VII – III gim. był Marcin Kosik z klasy III cg. Uczniowie ci zajęli pierwsze miejsca w szkolnym etapie konkursu recytatorskiego.
Etap powiatowy odbył się 20 lutego w sali Domu Kultury w Pogorzeli. Wśród laureatów konkursu powiatowego znalazł się właśnie Marcin Kosik – zajął trzecie miejsce! Marcin wyrecytował „Redutę Ordona” Adama Mickiewicza – zrobił ogromne wrażenie na jury i publiczności!
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania za udział oraz drobne upominki, natomiast laureaci – dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Urząd Miejski w Pogorzeli oraz Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. Podziękowania przygotowano również dla nauczycielki naszej szkoły, p. Marty Dołęgi, która przygotowała Nadię i Marcina do etapu powiatowego.