Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do Biblioteki Miejskiej w Poniecu na zajęcia „Planszówkowy zawrót głowy”.
Skorzystali z zaproszenia w dniach 4 – 7 marca. W bibliotece czekał na nich wspaniała zabawa przy przeróżnych grach planszowych.
Dzieci zostały podzielone na kilkuosobowe zespoły i każdy z nich mógł przez godzinę grać w gry. Wcześniej jednak wysłuchali pani bibliotekarki, która zaprezentowała instrukcje do gier, bo to były dla nich nowe, nieznane planszówki. Nasi uczniowie szybko opanowali zasady i doskonale bawili się, grając w: „Mrówki”, „Państwa miasta”, „Jenga”, „Juungle speed”, „5 sekund”, „Kamienie w kieszenie”, „Dooble”, „Na językach”.
Miło spędzili tę godzinę lekcyjną; przy niektórych grach musieli mocno wytężać umysły i sięgać do swojej wiedzy z lekcji, np. z geografii przy podawaniu państw czy miast. Śmiechu i dobrego humoru nie brakowało. Część uczniów zadeklarowała, że przyprowadzi swoich rodziców lub rodzeństwo do biblioteki miejskiej na planszówkowe szaleństwo 15 marca.

 Galeria zdjęć: