27 maja uczniowie klas czwartych wstali wczesnym rankiem – tego dnia rozpoczęła się ich dwudniowa wycieczka do Kotliny Kłodzkiej. W towarzystwie wychowawców, opiekunów i porannego słońca ruszyli w kierunku Gór Stołowych.
Pierwszą atrakcją było wejście na Szczeliniec – najwyższy szczyt znajdujący się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Wspólnym wysiłkiem wycieczkowicze pokonali około siedemset skalnych schodów na górę, a następnie przeszli wiele labiryntów! Jednak było warto, gdyż widoki były przepiękne! Na szczycie uczniowie mieli okazję dotknąć śniegu – to prawdziwa atrakcja w upalny dzień!
Następnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Ginących Zawodów, gdzie dzieci mogły nie tylko poznać tajniki zawodu młynarza, kowala, garncarza czy piekarza, ale również zwiedzić tematyczne chaty oraz wziąć udział w zajęciach warsztatowych, m.in. lepienia garnków z gliny.
Drugi dzień wyprawy był równie emocjonujący! Główną atrakcją było zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku, w której znajdują się muzealne eksponaty, np. piec do wytopu złota. Dzieci zaliczyły przejażdżkę podziemnym tramwajem, zjechały dwudziestometrową zjeżdżalnią, podziwiały jedyny w Polsce podziemny wodospad.
Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Muzeum Frankensteina w Ząbkowicach Śląskich. Tam od wejścia wiało grozą! Uczniowie wysłuchali historii miasteczka a także profesora Frankensteina, zwiedzili podziemne laboratorium, z którego wychodzili z wypiekami na twarzach.
Wycieczka czwartoklasistów przebiegła w miłej, przyjaznej atmosferze. Uczestnicy i opiekunowie zmęczeni, ale zadowoleni i z mnóstwem wrażeń, wrócili do domów cali i zdrowi.

 Galeria zdjęć: