W naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych świętowaliśmy przez dwa dni.
W czwartek, gdy cała Europa skupiała się na propagowaniu nauczania języków obcych, szczególnie wśród młodego pokolenia, nasi uczniowie brali udział w dwóch konkursach. Dzięki temu rozwijali swoje kompetencje kluczowe: cyfrowe, obywatelskie oraz w zakresie wielojęzyczności.
     Podczas lekcji języków obcych rozegrane zostały klasowe eliminacje konkursu wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych w formie internetowego konkursu Kahoot. Dzieci wykorzystały aktywnie swoje umiejętności z zakresu TIK. Przy użyciu  telefonów  i tablicy multimedialnej odpowiadały na pytania zaznaczając właściwą odpowiedź. Zabawa była bardzo ekscytująca i wciągająca, bo po każdym pytaniu widoczne było, kto wygrywa i ile punktów brakuje, by prześcignąć lidera. Zwycięzcy eliminacji klasowych reprezentowali klasę w konkursie szkolnym. Etap międzyklasowy wygrał  Jakub Kowalski z klasy 7b, drugie miejsce zdobyła Laura Kistowska z klasy 6b, a trzecie Maksymilian Kuropka z klasy 7a.
     Nie tylko na lekcjach uczniowie aktywnie pracowali na swoich telefonach. Podczas przerw brali udział w konkursie „Jaki to język?”. Zadaniem uczestników było odnalezienie sprytnie poukrywanych kart na szkolnych korytarzach oraz wyszukanie w Internecie i zapisanie w jakim  są języku. W konkurencji wzięły udział 32 osoby, z których komisja postanowiła przyznać:  I miejsce– Maciejowi Michalskiemu z klasy 6c, drugie miejsce- Magdalenie Pierzchale z klasy 4b, trzecie miejsce -Natalii Kulce i Agacie Rzeźnik z klasy 8a.
Uczniowie zapoznali się także z wystawą tematyczną w holu szkoły i prezentacją multimedialną.
W piątek, podczas godziny wychowawczej,  każda klasa przygotowała stoisko prezentujące wybrany kraj. Uczniowie mieli dwa tygodnie na interesujące i smaczne przygotowanie wylosowanego tematu. Na boisku szkolnym pojawiła się m.in. królowa Elżbieta II, ołowiany żołnierzyk, święty Mikołaj z elfami i żołnierz niemiecki. Nie obyło się też bez mnóstwa smakołyków. Były: pierogi, pizza, sałatki, pierniki, zupy, napoje, nadziewane papryki i wiele innych. Wszyscy mieli możliwość poczęstowania się potrawami z różnych stron Europy i tym samym poszerzenia swojej wiedzę o świecie. Najlepsze stanowiska przygotowały klasy: 7a i 5a, prezentując Danię i Włochy.
Uczniom, wychowawcom i rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie.


                  Opracowały: Anna Biernacik,  Aneta PiaseckaGaleria zdjęć: